Jarmark bożonarodzeniowy we Wrocławiu

Wrocławski Rynek po raz kolejny stanie się tłem bajkowej scenerii. Pośród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników na odwiedzających czeka moc atrakcji i niespodzianek.

Przyjeżdżasz do Wrocławia na kilka dni i nie masz zarezerwowanego noclegu? Apartamenty na wynajem Batogospot, to apartamenty zlokalizowane w centrum Wrocławia. Sprawdź: Apartamenty Wrocław

Gdzie znajduje się jarmark

Rynek
Pierzeja południowa, wschodnia i północna

ul. Świdnicka
Od rynku do przejścia podziemnego

ul. Oławska
Od rynku do ul. Szewskiej

Plac Solny

Godziny otwarcia

Jarmark będzie czynny codziennie od godziny 10:00 do 21:00 z wyjątkiem:

– 24 grudnia 2021 r. (Wigilia) – w tym dniu Jarmark będzie nieczynny,
– 25 grudnia 2021 r. (pierwszy dzień Świąt) – w tym dniu Jarmark nieczynne,
– 26 grudnia 2021 r. (drugi dzień Świąt) – Jarmark otwarty od 13:00 do 21:00,
– 31 grudnia 2021 r. (Sylwester) – domki przemysłowe – sprzedaż do godz. 17:00, wybrane stoiska do godz. 3:00 (1 stycznia 2022 r.).

** Generowanie leadów jako sposób na pozyskanie nowych klientów – Neocraft **

Atrakcje

  • 3 grudnia, godz. 17:00 oficjalne rozświetlenie choinki i iluminacji świątecznych.

W tym roku ze względu na pandemię, w programie Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu, nie znalazły się Parada Elfów, korowód kolędników czy koncerty i warsztaty.

Na Jarmarku we Wrocławiu jest ponad dwieście drewnianych straganów z towarami z różnych rejonów Polski i nie tylko. Można tu kupić, m.in. :

  • wyroby rękodzielnicze np.  wyroby z wełny, ozdobne elementy wyposażenia domu – lampy, witraże, naczynia, pościel, biżuterię, ceramikę,
  • produkty ekologiczne m.in. konfitury, owoce w czekoladzie, wyroby z pyłku kwiatowego, oleje, kawy, herbaty, przyprawy, produkty z soli himalajskiej oraz kosmetyki naturalne;
  • oryginalne regionalne produkty spożywcze np. sery z Włoch i Holandii, Szwajcarii, Grecji, turecką baklavę i chałwę, dania z Niemiec, podlaskie wędliny, podhalańskie oscypki, nalewki, wina, czekolady, pierniki, praliny i kołacze, miody;
  • dania gotowe np. gofry, dania z grilla, kluski, bigos, chleb ze smalcem, barszcz, żurek, naleśniki, langosza.

Ulica świdnicka przywita wszystkich bramą Jarmarku Bożonarodzeniowego, która wprowadzi wszystkich gości w magicznie świąteczny klimat.

Przy wrocławskiej choince pojawi się nowość dla najmłodszych – dziecięca karuzela „Rudolf i przyjaciele”.  W Bajkowym Lasku, na najmłodszych gości Jarmarku czekać będą bajki, które swoją magiczną wizualizacją i oprawą dźwiękową wprowadzą wszystkie dzieci do baśniowego świata.

Przy Pomniku Fredry zawita Kraina Krasnali i Reniferów. Przy strzeżonym przez Krasnali latarników piętrowym Domku Pod Krasnalem, pojawi się Grzybek Krasnala, do którego będzie można wejść i wykonać pamiątkową fotografię. Obok pojawią się rozświetlone sanie z kolorowymi prezentami, a nieopodal zaparkuje zaprzęg Mikołaja wraz z reniferem Rudolfem.

 

Kubki na jarmarku bożonarodzeniowym. Kubki z Jarmarku dla kolekcjonerów

Na Jarmarku Bożonarodzeniowym we Wrocławiu nie może zabraknąć słynnego grzańca, czyli grzanego wina, które kosztuje 15 zł za kubek. Do wyboru mamy grzaniec wiśniowy, śliwkowy, malinowy czy jagodowy. Dla osób, które nie piją alkoholu jest gorąca czekolada za 12 zł i herbata za 10 zł.

Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu grzane wino podawane jest w ceramicznych kubeczkach w kształcie buta z cholewą. Stali bywalcy Jarmarku we Wrocławiu kolekcjonują kubeczki.

Dowiedz się więcej: jak zarabiać na blogach podróżniczych

Źródło: https://www.jarmarkbozonarodzeniowy.com/jarmark

Źródło: https://pik.wroclaw.pl/jarmark-bozonarodzeniowy-we-wroclawiu/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *