Życie ze zwierzęciem w wynajmowanym apartamencie

Po przeprowadzonych negocjacjach, a następnie zabezpieczeniu apartamentu i wprowadzeniu się ze swoimi zwierzętami, będziesz mieszkać w przyjaznym dla zwierząt apartamencie z czworonożnym przyjacielem. Przejdźmy więc do niektórych aspektów mieszkania ze zwierzętami domowymi.

Apartamenty na wynajem we Wrocławiu, które są przyjazne zwierzętom? Batogospot!

Typowe problemy  związane z mieszkaniem

Chociaż istnieją zwierzęta, które bardzo dobrze przystosowały się do życia w wynajmowanym apartamencie, nadal istnieją pewne problemy, które mogą pojawić się w wyniku mieszkania w domu i na mniejszej przestrzeni. Omówione zostały najczęstsze problemy zdrowotne, które mogą wystąpić u zwierząt domowych. Po pierwsze, problemy żywieniowe są częstym problemem psów.

Psy i koty są ciekawskimi zwierzętami i często (zwłaszcza szczenięta) węszą, liżą i zjadają losowe przedmioty – czy to jedzenie, smakołyki, leki, słodycze, rośliny czy śmieci. Może to powodować łagodne lub ciężkie zaburzenia żołądkowo-jelitowe, różne zatrucia (od czekolady, gumy bez cukru, czosnku lub cebuli) lub zapalenie trzustki, powodujące ból brzucha, wymioty i biegunkę oraz inne choroby. To może pozostawić właścicieli z poplamionymi dywanami i wysokimi opłatami za opiekę weterynaryjną.

Przestrzeń w apartamencie

Kiedy są zamknięte przez cały dzień w mniejszych apartamentach o ograniczonej przestrzeni, koty i psy nudzą się i kończą drapanie i gryzienie mebli, dywanów, drutów, a nawet własnych zabawek dla wzbogacenia. Może dojść do rozległych uszkodzeń mebli domowych i ustąpić miejsca zwierzętom porażenia prądem lub połknięcia ciał obcych, potencjalnie powodując niedrożność ich jelit. Porażenie prądem, spożycie toksyn i niedrożność jelit, zwłaszcza te, które spowodowały moje ostre przedmioty, prawdopodobnie będą wymagać pilnej wizyty weterynarza.

Istnieją jednak pewne środki ostrożności, na których można polegać, aby znacznie zmniejszyć to ryzyko.

Aby zapobiec tym problemom, najemcy powinni upewnić się, że ich śmieci, smakołyki dla zwierząt i własne jedzenie stołowe są zabezpieczone na wysokich stołach lub zamknięte daleko poza zasięgiem ich zwierząt. Powinni dodatkowo zapewnić, że mniejsze kable i przewody są odłączane, gdy nie są używane. Gdy nie ma w domu, warto trzymać zwierzęta w zamkniętym pokoju lub klatce, jeśli mają zwyczaj żucia obcych przedmiotów i wchodzenia do jedzenia i śmieci. To jednak może zwiększyć nudę i zachowania kompulsywne. Bezpieczne, twarde, gumowe zabawki, które są zbyt duże do spożycia są zalecane do celów aktywności i wzbogacania. Jeśli kupowane są mniejsze zabawki (małe piszczałki i pluszaki), te zabawki powinny być dostępne dla zwierzaka tylko wtedy, gdy właściciel jest obecny i monitoruje, co z nim robi.

Opieka nad kotami domowymi

  • Niech się wspinają

Dzikie koty są naturalnymi drapieżnikami wspinającymi się po drzewach i goniącymi zdobycz, a udomowiony kot zachowuje niektóre z tych instynktów. Tak więc, aby twój kot domowy był szczęśliwy, zainstaluj drapak, który pozwoli kotu się wspinać. Kiedy jesteś przy tym, umieść go przy oknie, aby twój futrzany przyjaciel mógł mieć ładny widok na zewnątrz i monitorować, co dzieje się w okolicy. Wiele drapaków dla kotów oferuje również kotom możliwość drapania ich powierzchni, a co za tym idzie, dbania o pazury bez uszkadzania mebli.

  • Baw się z nimi

Zabawa i oferowanie uwagi i miłości Twojemu kotu pomoże mu zachować szczęście i zdrowie. Pamiętaj, że koty nie muszą wychodzić na zewnątrz, ponieważ mogą stanowić zagrożenie dla lokalnej przyrody i mieć kłopoty. Ponadto wiele kotów dobrze się rozwija w domu, zwłaszcza jeśli są przyjmowane jako kocięta.

 

Nie wiesz jak pozyskać klientów? Zastanawiałeś się nad generowaniem leadów dla swojej działalności? Zostaw to profesjonalistom i skontaktuj się z Neocraft!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *