Glamping – czyli luksus blisko natury. Jakie typy obiektów nam oferuje?

Glamping co to takiego?

Glamping to połączenie natury i wygody w wynajmie krótkoterminowym ekskluzywnych obiektów wypoczynkowych. 

Określenie powstało w wyniku połączenia słów “glamorous” i “camping”. Jest to styl spędzania wolnego czasu blisko natury lecz z udogodnieniami. W niektórych przypadkach oferowane są usługi wprost jak w luksusowych kurortach. Na pewno nie można tego nazwać „tradycyjnym” biwakowaniem.

 

 

Glamping to nowy trend, który łączy potrzeby ekologicznych rozwiązań. Zapewnia kontakt z naturą przy równoczesnym zapewnieniu relaksu i komfortu. Obiekty glampingowe zazwyczaj zlokalizowane są z dala od zgiełku miast. Ci, którzy już raz posmakowali glampingu z chęcią wracają do swoich ulubionych obiektów, zapraszając do uczestnictwa swoje rodziny i znajomych.

 

Glamping stał się szczególnie popularny wśród turystów XXI wieku szukających luksusu zakwaterowania jak w najlepszych hotelach i apartamentach lecz bardzo blisko natury i często blisko gospodarzy tych obiektów.

Glamping doskonale wykorzystuje nowoczesną technologię w projektowaniu i wykonywaniu obiektów. Nazywany również „kempingiem boutique”, oferuje nam do wynajęcia obiekty takie jak wymienione poniżej.

Luksusowe domki na drzewie

Domki na drzewie to idealne miejsce na ucieczkę od całego zgiełku. Zbudowane wysoko w gałęziach, są odpowiednie na rodzinne wakacje, romantyczne wyjazdy lub imprezy specjalne.

Często cechuje je niezwykły kunszt twórców i projektantów, ich wnętrza są starannie udekorowane i wyposażone. Dzięki temu pobyt w apartamentach na drzewach może być nawet bardziej komfortowy niż we własnym domu. Nawet jeżeli nie kręci cię dostęp do drabin wspinaczkowych i przekraczanie wiszących mostów, nagrodą za wspinaczkę jest cisza i spokój. W całym tym luksusie można sięgnąć drzew i liści wyglądając przez okno, widoki również bywają spektakularne.

Wnętrze apartamentu na drzewie

Domki na drzewie świetnie nadają się do glampingu, korzystając z nich przypomnisz sobie dzieciństwo domków na drzewie, które są przystosowane do domów wakacyjnych.

Jurty

Jurta – glamping

Tradycyjna jurta to przenośny, okrągły namiot pokryty skórami i używany jako obiekt mieszkalny przez kilka różnych grup koczowniczych na stepach Azji Środkowej.

Jurty to okrągłe, przypominające namioty konstrukcje, które łączą światy namiotów, chat i domów. Wynajem jurt stał się rosnącym trendem zakwaterowania na całym świecie i w branży glampingowej. Nowoczesne jurty można budować na stałe na drewnianej platformie i używać nowoczesnych materiałów, takich jak drewniana lub metalowa rama, ściany płócienne lub plandeki, kopuły z pleksiglasu, liny stalowa i wiele innych również tych nowoczesnych i ekologicznych materiałów. Wiele nowoczesnych jurt jest przystosowana do niskich temperatur.

Dzisiejsze jurty są w pełni nowoczesne i umożliwiają dostosowanie wnętrza i wyposażenie jak przystało na apartament z górnej półki. Nikogo nie dziwią w jurtach kominki, piece, instalacje hydrauliczne, elektryczność i inne udogodnienia.

Wraz z luksusowymi namiotami jurty zawsze były jednymi z najpopularniejszych doświadczeń glampingowych i tak jest również dzisiaj.

Kabiny

Kabina w lesie

Cabineering to nowy trend turystyczny polegający na wynajmie niecodziennych obiektów jakimi są kabiny. Cabineering zapewnia wypoczywającym wygodę domu w najbardziej odległych i zapierających dech miejscach na całym świecie. To przytulny sposób na niezapomniane, pełne wrażeń wakacje blisko natury.

 

 

https://www.baumraum.de/

https://www.glamping.com/accommodations/treehouses

https://glampinghub.com/types-of-glamping/

  •  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *