Wynajem apartamentu a posiadanie domu

Po co wynajmować, kiedy możesz mieć? To pytanie było w umysłach ludzi z pokolenia na pokolenie. Jednak w ciągu ostatniej dekady wszystko się zmieniło i powoli ewoluuje w kierunku „po co mieć własne, skoro można wypożyczyć?”

Poszukujesz nieruchomości na wynajem? Sprawdź apartamenty na wynajem we Wrocławiu Batogospot!

Wynajmowany apartament zapewnia nowy poziom wygody , a wynajmując często otrzymujesz więcej, niż mógłbyś sobie pozwolić podczas zakupu. Nowe kompleksy apartamentowe wyposażone są we wszystkie meble, sprzęty, od dobrze utrzymanych przestrzeni zewnętrznych i wspaniałych widoków po baseny w stylu kurortu, kluby i boiska sportowe. Możesz mieć to wszystko jako właściciel domu, ale koszty będą stałym problemem związanym z początkową inwestycją i konserwacją.

Wynajem apartamentu może być dobrą opcją w porównaniu do posiadania, ale może też mieć pewne wady. Znajomość i przygotowanie do nich ułatwia nawigację. Oto kilka wad związanych z wynajmem.

Zwrot z inwestycji mniej oczywisty niż w przypadku posiadania

W przeciwieństwie do posiadania domu, w którym posiadanie domu pomaga budować kapitał własny, wynajem apartamentu oznacza, że ​​nie będziesz mieć bezpośredniego dostępu do żadnych zachęt finansowych, ponieważ miesięczne płatności czynszu nie idą na własność. Jednak często miesięczna spłata kredytu hipotecznego przekracza miesięczny czynsz. W takim przypadku, jako najemca, możesz wykorzystać zaoszczędzone pieniądze na inwestycje, a tym samym mieć oko na swoje finanse. Możesz łatwo uzyskać dostęp do dodatkowych pieniędzy w przeciwieństwie do niepłynnego kapitału, który przynosi posiadanie domu.

Podwyżki czynszu

Za każdym razem, gdy Twoja umowa najmu zbliża się do odnowienia, możesz liczyć się z potencjalnym wzrostem czynszu, zwykle o 3-5% rocznie . Dotyczy to zwłaszcza bardzo pożądanych dzielnic i nowszych społeczności, w których koszty utrzymania gruntów i nieruchomości są wyższe. W oczekiwaniu na potencjalną podwyżkę czynszu powinieneś odpowiednio zaplanować swoje finanse: Upewnij się, że masz oszczędności, na których możesz się zwrócić na wypadek, gdybyś chciał nadal mieszkać w tym samym czynszu, a czynsz wzrośnie.

Potencjalna relokacja spowodowana czynnikami zewnętrznymi

Na dłuższą metę właściciel może zdecydować o nieodnawianiu najmu. W rzeczywistości mogą chcieć sprzedać lub przekształcić nieruchomość w inny typ budynku, a to jest coś, co musisz zaakceptować, nawet jeśli kochasz swoje mieszkanie.

„Dla nas największym oszustwem byłoby, gdyby nasi właściciele zdecydowali się sprzedać nasz dom i musielibyśmy go opuścić, ponieważ tak bardzo kochamy naszą okolicę i kochamy też dom”

Ograniczona personalizacja wynajmowanego apartamentu

Tak, możesz zaaranżować meble i dodać dekoracje według własnych upodobań, ale nie będziesz w stanie dodać drewnianych podłóg ani rozbić ścian, jeśli chcesz wybrać koncepcję otwartej przestrzeni. Jeśli właściciel pozwala na drobne zmiany wystroju, takie jak zmiana klamek do szafek, zazwyczaj będziesz musiał przywrócić wynajętą ​​przestrzeń do stanu początkowego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *